Czym jest kettle? Jak skutecznie z nim ćwiczyć?

Nikt nie ma wątpliwości, że dzisiejszych czasach bycie wysportowanym jest niezwykle ważne dla wielu osób. W dążeniu do osiągnięcia idealnej sylwetki chętnie sięgamy po akcesoria i sprzęt, które mają nam to ułatwić. Jednym z takich gadżetów jest bez wątpienia kettle. Czym jest, jak wygląda i jak go stosować? Przekonajmy się.

Czym jest kettle?

Kettle a właściwie kettlebell to nic innego jak odważnik siłowy o kulistym kształcie, który produkowany jest w bardzo szerokim przekroju wagowym. W ofercie marek sprzętu sportowego znaleźć możemy bowiem kettle o ciężarze zarówno kilku, jak i kilkudziesięciu kilogramów. Dzięki temu ciężar ten może być wykorzystywany zarówno przez osoby początkujące, jak i zaawansowane.

Trening z kettle – jakie partie ciała może obejmować?

Wiele osób uważa, że kettle służy wyłącznie do ćwiczeń mięśni ramion. Nic bardziej mylnego. Kettle to sprzęt, który może pomóc nam we wzmocnieniu każdej praktycznie partii ciała. Ciężar ten może pomóc nam we wzmacnianiu mięśni ramion, pleców, klatki piersiowej czy brzucha. Wszystko zależy od tego jakie ćwiczenia chcemy wykonywać. Jest ich za to bardzo sporo – wymachy, przysiady, martwy ciąg, nadrzuty to tylko niektóre z propozycji. Urozmaicony trening z kettle może więc mieć zbawienny wpływ na cały nasz organizm. Nic więc dziwnego, że ten rodzaj ciężarków cieszy się coraz większą popularnością i jest wykorzystywany nie tylko na siłowniach, ale również coraz częściej w treningach wykonywanych w domu. Słowem – warto spróbować treningu z kettle i sprawdzić jak pozytywnie wpływa ono na efektywność treningów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *