Jak ćwiczyć z hantlami?

Osoby aktywne fizycznie chętnie korzystają z akcesoriów i sprzętów. To całkowicie zrozumiałe. Dzięki nim możemy osiągać lepsze efekty a trening przynosi więcej korzyści. Wśród akcesoriów, które warto znać i korzystać z nich podczas codziennych ćwiczeń z całą pewnością należy wymienić hantle. Są stosunkowo niedrogie, sprawdzają się zarówno podczas ćwiczeń w domu, jak i na siłowni a przy tym przynoszą wiele korzyści. Sprawdźmy więc jak możemy wykorzystać hantle.

Zacznijmy od najważniejszego a więc od wyjaśnienia czym właściwie są hantle. Potocznie zwane również ciężarkami to akcesoria do ćwiczeń, które przypominają niewielkie sztangi z obciążeniem. Hantle mogą być wykonane z różnorodnych materiałów takich jak guma, żeliwo, neopren czy PCV. Występują w różnych wymiarach oraz mają różny ciężar.

Dlaczego warto ćwiczyć z hantlami?

Ćwiczenia z hantlami dają wiele korzyści. Przede wszystkim, dzięki ich wykorzystaniu trening jest znacznie bardziej efektywny, ponieważ obciążenie, z jakim muszą zmagać się nasze mięśnie jest większe. Ćwiczenie z hantlami doskonale modeluje sylwetkę, zwiększa siłę i wytrzymałość naszych mięśni a także pomagają w skuteczniejszym spalaniu tkanki tłuszczowej. Ponadto hantle mogą pomóc nam w niwelowaniu dysproporcji pomiędzy jedną a drugą ręką.

Jak wykorzystywać hantle?

Hantle możemy wykorzystywać nie tylko do ćwiczeń na ramiona, ale również w przypadku rzeźbienia brzucha, pośladków a nawet nóg. Kluczowe znaczenie ma aby dobierać wagę hantli do swoich możliwości – początkowo lepiej zacząć z mniejszym obciążeniem, które będziemy stopniowo zwiększać. Pozwoli nam to uniknąć ryzyka kontuzji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *