Jak dbać o płaski brzuch?

Idealna sylwetka i seksowny płaski brzuch to marzenie wielu osób – zarówno pań jak i panów. Niestety, rzeczywistość często bywa rozczarowująca. Ciągły pośpiech, nieodpowiednia dieta, używki czy brak aktywności fizycznej sprawiają, że brzuch zaczyna się zaokrąglać a my tracić pewność siebie. Jak więc zatroszczyć się o płaski brzuch i czuć się doskonale w swojej skórze? Oto proste metody.

Płaski brzuch a dieta

Bardzo często zdarza się, że nawet szczupłe osoby zmagają się z problemem wystającego brzuszka. Wynika to z naszych przyzwyczajeń i błędów w diecie, które powodują zarówno przyrost tkanki tłuszczowej w okolicy brzucha, jak i wzdęcia. Jeśli chcemy mieć płaski brzuch powinniśmy pamiętać o tym, że alkohol jest bardzo kaloryczny i może powodować rozrost tkanki tłuszczowej. Dodatkowo piwo, podobnie jak inne gazowane napoje sprawia, że nasz brzuch jest wzdęty. Unikać powinniśmy również mocno solonych potraw, które zatrzymują wodę w ciele oraz warzyw powodujących produkcję gazów (np. grochu czy fasoli). Warto za to zadbać o to, by w naszej diecie nie brakowało owoców, warzyw oraz produktów z żywymi kulturami bakterii. Przyspiesza to metabolizm a tym samym zmniejsza obwód brzucha.

Ćwiczenia na płaski brzuch – zadbaj o urozmaicenie

Wiele osób sądzi, że płaski brzuch to zasługa ćwiczenia potocznie nazwanego “brzuszkami”. To jednak nieprawda. Aby brzuch prezentował się idealnie konieczne jest wykonywanie różnorodnych ćwiczeń – nożyc, skłonów, obrotów, utrzymywanie podniesionych nóg. Doskonale w osiągnięciu płaskiego brzucha pomaga również jazda na rolkach wymagająca od nas przyjęcia odpowiedniej pozycji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *