Jakie ćwiczenia na plecy warto wykonywać?

Kiedy myślimy o ćwiczeniach fizycznych w większości przypadków skupiamy się na brzuchu, pośladkach, ramionach czy nogach. Tymczasem zarówno dla zdrowia, jak i dla osiągnięcia idealnej sylwetki równie ważne są ćwiczenia na plecy. Ich regularne wykonywanie przynosi wiele korzyści. Sprawdźmy więc jakie ćwiczenia na plecy warto znać i dołączyć do codziennego treningu.

Dlaczego warto wykonywać ćwiczenia na plecy?

W czasach gdy większość z nas każdego dnia spędza wiele godzin przed komputerem w pozycji siedzącej nasz kręgosłup narażony jest na przyjmowanie nienaturalnej pozycji, która skutkuje dolegliwościami bólowymi, sztywnością karku oraz stopniowo postępującymi wadami. Odpowiednio dobrane ćwiczenia na plecy wzmacniają mięśnie, które są wówczas w stanie utrzymać prawidłową postawę naszej sylwetki. Co więcej, dzięki ćwiczeniom na plecy możemy zadbać o to, by nasza sylwetka była harmonijnie zbudowana co dla wielu osób ma ogromne znaczenie.

Ćwiczenia na plecy – wykonuj je często

Ćwiczenia na plecy powinniśmy dopasować do celu, który chcemy osiągnąć. Jeśli zależy nam na rozbudowaniu tkanki mięśniowej i budowie sylwetki stawiajmy na ćwiczenia na plecy takie jak podciąganie się na drążku, unoszenie tułowia, przyciąganie drążka czy wiosłowanie hantlem. Jeśli zaś zależy nam po prostu na tym, by praca w pozycji siedzącej nie powodowała dolegliwości postawmy na rozciąganie, popularne brzuszki (aktywują również mięśnie pleców), skłony i wyprosty, skręty tułowia oraz podnoszenie się na drążku. Efekty z pewnością spełnią nasze oczekiwania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *