Lodowisko sztuczne – rozrywka na lodzie nie tylko zimą!

Jazda na łyżwach to ukochana zimowa rozrywka, jednak w dobie łagodniejszych zim jeżdżenie po naturalnie zamarzniętych stawach staje się coraz bardziej niebezpieczne. Nie ma się jednak czym martwić! Bez obaw swoją pasją możemy cieszyć się na sztucznych lodowiskach, które zapewniają równą i stabilną powierzchnię, na której można swobodnie się ślizgać. Dowiedz się więcej o lodowiskach sztucznych i ich specyfice, podczas lektury poniższego artykułu. Zachęcamy!

Lodowisko sztuczne – co to?

Aby zbudować sztuczne lodowisko, pod płytą betonową należy umieścić specjalną instalację zawierającą kompresory i czynnik chłodzący w postaci glikolu. Glikol jest tutaj kluczowy, ponieważ nie zamarza w temperaturze -12°C, dlatego po połączeniu z zimną płytą betonową wystarczy wlać pół centymetra wody, aby warstwa zaczęła zamarzać. Proces ten należy często powtarzać, aż do osiągnięcia grubości pięciu centymetrów, co może zająć kilka dni.

Niezależnie od tego, czy dysponujesz rozległym, czy ograniczonym terenem, lodowisko sztuczne możesz dostosować do swoich potrzeb. I tak na przykład stałe lodowiska są idealne dla profesjonalnych sportowców, podczas gdy te przenośne stanowią doskonałą zimową atrakcję dla turystów i zwiedzających.

Lodowisko sztuczne i jego budowa

Budowa lodowiska wymaga profesjonalnego doświadczenia, odpowiednich narzędzi i szczegółowej wiedzy. Na szczęście w Polsce można znaleźć firmy, takie jak https://www.ras-lodowiska.pl/, które świadczą takie usługi, w tym nie tylko budowę, ale i wynajem. Jeśli rozważasz otwarcie lodowiska w swojej okolicy, warto wziąć pod uwagę wynajem, ponieważ jest opłacalnym rozwiązaniem, które można wypróbować przed poważniejszą inwestycją w budowę.

Doświadczony i kompetentny zespół świadczy nie tylko usługi montażu i demontażu, ale także szkoli personel w zakresie korzystania z obiektu. Ponadto, eksperci mogą również określić optymalną lokalizację do zainstalowania obiektu dla maksymalnej wydajności i wyników. Już dziś skontaktuj się z wybraną firmą i rozwijaj własny biznes!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *