Manekiny do sklepów – postaw na sprawdzone rozwiązania

Jednym z najważniejszych elementów wyposażenia każdego sklepu odzieżowego są manekiny. Mimo, że są to produkty dość niszowe, ich oferta jest bardzo szeroka. W tym artykule podpowiemy, na co zwrócić uwagę przy wyborze. Sprawdź!

Manekiny do sklepów – idealne odwzorowanie ludzkiej sylwetki

Profesjonalne manekiny do sklepów wiernie odwzorowują sylwetkę ludzką i podkreślają atuty ubrań. W zależności od preferencji, mogą bardziej lub mniej przypominać człowieka. Najpopularniejszym wariantem jest manekin duch – bez rysów twarzy, dzięki czemu uwaga odbiorcy skierowana jest tylko na ubraniach.

Bardziej realistyczne są manekiny z pełnym lub częściowym makijażem. Zazwyczaj mają malowane oczy, brwi i usta. Jest tu również spora różnorodność. Właściciele butików częściej wybierają jednak modele abstrakcyjne, gdyż są bardziej uniwersalne i pasują do różnych elementów garderoby.

Abstrakcyjne manekiny mają realistyczne kształty i proporcje, ale nie mają wyraźnie określonych rysów twarzy. Wielu właścicieli butików wybiera je ze względu na ich elegancki minimalizm i design, który doskonale pasuje do nowoczesnych, a nawet ekskluzywnych wnętrz.

Z czego wykonane są manekiny do sklepów? Dowiedz się!

Manekiny do sklepów wykonywane są z różnych materiałów. Często produkuje się je z włókna szklanego. Są wykończone kolorami nawiązującymi do barwy ludzkiego ciała, choć zdarzają się też modele wykonane z plastikowych lub drewnianych elementów. Różne warianty manekinów można obejrzeć na stronie https://moremannequins.pl/.

Wybierając manekina, warto zwrócić uwagę również na to, by jak najbardziej pasował do dostępnego asortymentu. Chodzi tu o to, aby miał odpowiednią pozycję, kolor, a nawet kształt. Na przykład w sklepach z modą plus size lepiej sprawdzi się manekin w rozmiarze XL, aniżeli tradycyjny wariant. Z kolei tam, gdzie trzeba odpowiednio zaprezentować biżuterię i akcesoria, przyda się ekspozytor głowy lub dłoni. Manekiny torsy znajdą zastosowanie na stoiskach z pamiątkami lub w sklepach z bielizną.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *