Restauracja sushi – fakty i mity na ten temat

Dawniej miłośnicy obiadów na mieście nie mieli tak dużego wyboru, jeśli chodzi o kuchnie świata. Większość lokali serwowała stołówkowe jedzenie lub fast food, a szczytem egzotyki był kurczak w sosie słodko kwaśnym z porcją ryżu. Dzisiaj możemy zajadać się specjałami ze wszystkich stron świata, a kuchnia orientalna występuje w wielu postaciach. Jedną z opcji, jeśli chodzi o azjatyckie dania, jest restauracja sushi. Jednak chociaż tego typu lokale mają wielu sympatyków, jednocześnie zmagają się one z pewnymi mitami, które odstraszają niektórych gości. Czego tak naprawdę można spodziewać się po sushi barach? Odpowiedź poniżej.

Restauracja sushi – co tam znajdziesz?

Sushi jest daniem kuchni japońskiej, które serwuje się na zimno. Główne składniki tej potrawy to przede wszystkim ryba oraz ryż zaprawiony w occie. Często także owija się taką porcję jadalnym wodorostem nori. Oprócz tego do sushi dorzucić można wiele różnych dodatków, takich jak warzywa, owoce, ziarna sezamu i wiele innych. Na ogół przygotowane sushi zwija się w rolkę oraz kroi na pojedyncze porcje. Dzięki takiej formie oraz różnorodnym, kolorowym składnikom, efekt na talerzu jest zazwyczaj bardzo ciekawy. W restauracji sushi można więc spodziewać się uczty dla podniebienia, ale również dla oczu.

Restauracja sushi – jakie są mity?

Niestety polskie restauracje sushi zapracowały sobie na opinie lokali ekskluzywnych, w których panuje nieco sztywna atmosfera. Czy to prawda? Dziś już z pewnością nie, bo chociaż wystawnych lokali z kuchnią japońską nie brakuje, to jednak obecnie na rynku gastronomicznym pojawia się też wiele innych opcji dla fanów sushi. Kameralny sushi bar, w którym można spokojnie siedzieć ze znajomymi również znajdziemy bez trudu. Innym popularnym mitem jest konieczność jedzenia surowej ryby. Chociaż tego typu przysmaki jak najbardziej można znaleźć to jednak nie są to jedyne pozycje w menu. Warto sprawdzić co podaje się na przykład w restauracji sushi z Wrocławia https://sushicorner.pl/sushi-menu. Jeśli nie umiemy jeść pałeczkami także nie powinniśmy się martwić. Spożywanie sushi rękami to kulturowa norma, a zatem nie musimy łamać sobie palców.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *