Sprawdzone i skuteczne ćwiczenia na nogi

Wiele osób, które zaczynają dbać o swoją sylwetkę często skupia się na górnych partiach swojego ciała. Efektem tego jest co prawda płaski, wyrzeźbiony brzuch czy rozbudowane mięśnie ramion, które niestety idą często w parze ze szczupłymi nogami. Warto to zmienić i zadbać o odpowiedni trening nóg. Przedstawiamy więc ćwiczenia na nogi, dzięki którym twoja sylwetka będzie harmonijna a nogi silne, sprawne i odpowiednio umięśnione.

Dlaczego warto zadbać o ćwiczenia na nogi?

Regularnie wykonywane ćwiczenia na nogi są ważne zarówno dla pań i panów. Przede wszystkim wzmacniają mięśnie co sprawia, że jesteśmy mniej narażeni na kontuzje stawów podczas treningów. Sprawiają, że sylwetka prezentuje się harmonijnie a dysproporcje zanikają. Doskonale wpływają również na wysmuklenie sylwetki oraz pomagają w walce z tkanką tłuszczową i cellulitem, z którym zmaga się duża liczba pań.

Najskuteczniejsze ćwiczenia na nogi

Istnieje wiele ćwiczeń na nogi, które możesz wykonywać. Poniżej przedstawiamy najbardziej skuteczne. Są to:
• przysiady;
• wykroki;
• skoki na skakance;
• nożyce;
• ćwiczenia z wykorzystaniem maszyn (zginanie, rozszerzanie nóg),
• trening na bieżni.
Doskonałe efekty przynosi również wykonywanie przysiadów z obciążeniem (sztangą lub hantlami), ćwiczenia nóg z wykorzystaniem gum treningowych, czy martwy ciąg na prostych nogach.

Podsumowując, ćwiczenia na nogi nie są trudne do wykonania a ich efekty z pewnością przypadną ci do gustu. Pamiętaj więc o tym, by podczas wykonywania planu treningowego nie zapomninać również o tej partii ciala. Wówczas szybko zauważysz satysfakcjonujące efekty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *