Tagi

bieganie

 • Trening biegowy pod opieką specialisty
  trener personalny krakow

  Chcesz nauczyć się prawidłowej techniki biegania? lub po prostu chcesz biegać dla zdrowia. Trening specjalnie dopasowany dla Twoich potrzeb i celu, dobór odpowiednich suplementów, współpraca z rehabilitantem.

  Wielu biegaczy popełnia poważne błędy treningowe albo zajmuje się joggingiem bez wyznaczonego celu i nie wykorzystując w pełni swoich możliwości. Chociaż mogłoby się wydawać, że problem dotyczy przede wszystkim osób dopiero rozpoczynających swoją przygodę z bieganiem, również sportowcy nieco bardziej zaawansowani borykają się z tym kłopotem. Zdarza się, że nie widzą oni wymiernych efektów swojej pracy, przez co tracą motywację do dalszej aktywności; nudzi ich bieganie w samotności, a nierzadko popełniane błędy prowadzą do kontuzji. Rozwiązaniem w takiej sytuacji jest skorzystanie z pomocy profesjonalnego trenera, który podczas wspólnych ćwiczeń skontroluje plan działania i dostosuje go do zachodzących w organizmie zmian. Wszelkie modyfikacje dokonywane są na podstawie analizy wykonywanych do tej pory treningów oraz testów i sprawdzianów biegowych. Współpraca z trenerem biegania pozwala nie tylko poprawić technikę biegania, ale również opracować różnego rodzaju ćwiczenia wzmacniające, rozciągające czy pylometryczne, a tym samym poprawić ogólną sprawność i gibkość organizmu oraz wzmocnić mięśnie, a tym samym zmniejszyć ryzyko wystąpienia kontuzji. Wiedza zyskana pod okiem trenera przekłada się na większą satysfakcję z ćwiczeń, mniejsze zmęczenie po treningu oraz poprawę efektywności.

  Bieganie z trenerem to dobra propozycja dla osób, które chciałyby:

  • zrzucić zbędne kilogramy;
  • dobrze przygotować się do egzaminów sprawnościowych, np. do szkół wojskowych lub policyjnych;
  • poprawić wyniki osiągane w zawodach sportowych;
  • poprawić wydolność i sprawność swojego organizmu podczas przygotowywania się do rywalizacji sportowej;
  • biegać rekreacyjnie bez ryzyka wystąpienia kontuzji.

  Bieganie z trenerem – dlaczego warto?

  Personalny trening biegowy umożliwia dokładne przeanalizowanie ewentualnych niedociągnięć motorycznych, koordynacyjnych, siłowych czy technicznych. Ponieważ tego typu błędy nierzadko popełniane są nie tylko przez początkujących biegaczy, ale również tych zaawansowanych, spotkanie z trenerem personalnym będzie dobrym rozwiązaniem niezależnie od doświadczenia. Ćwiczenia pod okiem specjalisty to również doskonały sposób na zaplanowanie treningów w taki sposób, aby rozwijały konkretne cechy organizmu i pozwalały uzyskać jeszcze lepsze efekty. Warto przy tym wspomnieć, że obecność trenera to większa motywacja do działania oraz nieocenione wsparcie w chwilach słabości i zwątpienia. Niezależnie więc od tego, czy przygotowujesz się do zawodów sportowych, czy też bieganie traktujesz jako rekreację, trening personalny to świetne rozwiązanie dla Ciebie!