Taśmy do jogi – dlaczego warto je stosować?

Joga to jeden z rodzajów aktywności, która cieszy się coraz większą popularnością. Nic więc dziwnego, że w ofercie sklepów sportowych pojawiają się coraz to nowsze akcesoria i gadżety związane z tą aktywnością. Wśród nich wymienić możemy między innymi coraz bardziej popularne taśmy do jogi. Czym są? Czy warto wykorzystywać je w treningu? Przekonajmy się.

Taśmy do jogi – jakie dają korzyści?

Taśmy do jogi to wciąż niezbyt popularne rozwiązanie, które jednocześnie dają naprawdę spore korzyści w przygotowaniu do zajęć. Korzyści z wykorzystania taśmy do jogi to między innymi: poprawa elastyczności, poprawienie postawy, przygotowanie mięśni do aktywności czy zwiększenie przepływu krwi. Słowem – taśmy do jogi są prostym sposobem na poprawę efektywności treningu. Z tego właśnie powodu są wykorzystywane zarówno przez zaawansowanych joginów, jak i przez osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę z jogą.

Jak bezpiecznie korzystać z taśm do jogi?

Każda osoba trenująca jogę wie, że polega to nie tylko na zdobywaniu nowych umiejętności ale również na słuchaniu potrzeb swojego ciała. Rozciągając się wykorzystując taśmy do jogi musimy więc pamiętać o tym, że wszelkie próby rozciągania ciała przeprowadzamy do granicy bólu. Ćwiczenia powinny być przeprowadzane bez pośpiechu oraz w odpowiednich warunkach gwarantujących bezpieczeństwo (np. na specjalnej macie. Bardzo ważna jest również kontrola nad oddechem. Dopiero wówczas taśmy do jogi oraz ich wykorzystanie jest w stanie zagwarantować nam oczekiwane efekty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *