Trening Odchudzający

Trening Odchudzający

trener personalny Kraków

Zajęcia przygotowane z myślą o osobach chcących zgubić zbędne kilogramy, a także dla osób chcących wymodelować sylwetkę.

Trening odchudzający polega na zróżnicowanej formie ruchowej mającej na celu spalanie tkanki tłuszczowej i poprawienie ogólnej formy naszego organizmu. Na trening odchudzający najlepiej działają treningi o charakterze interwałowym, aerobowym oraz obwodowym. Istotnym punktem tego rodzaju treningu jest systematyczność i wytrwałość w dążeniu do wytyczonego celu. W połączeniu z odpowiednim planem żywieniowym daje najlepsze efekty.

Trening obwodowy (Circuit Training lub “ACT”AEROBIC CIRCUIT TRAINING) jest formą body conditioning przy użyciu kombinacji ćwiczeń aerobowych i siłowych o wysokiej intensywności, skonstruowanych tak, aby spalać tłuszcz i budować masę mięśniową.

Trening składa się z wielu rodzajów ćwiczeń, które przechodzi się po kolei. Czas pomiędzy poszczególnymi ćwiczeniami jest krótka przerwa. Przerwy nie przekraczają 30 sekund a ćwiczone jest całe ciało.

Przez pierwsze 2 tygodnie wykonuje się przejścia przez kolejne ćwiczenia dwóch obwodach . Przerwy pomiędzy ćwiczeniami nie mogą przekraczać 30 sekund. Po przejściu jednego obwodu możesz odpocząć do 2 minut przed drugim obwodem. Po 2 tygodniach jeśli 2 obwody nie stanowią już problemu, spróbować można dołożyć jeszcze jeden obwód. Do każdego ćwiczenia używa się ciężarków o odpowiednim ciężarze tak aby móc wytrzymać obwód i ilość powtórzeń określonych w planie. Jeśli z kolei obciążenie jest za małe można zwiększyć na każdym ćwiczeniu o 10%.